5 sposobów na znalezienie nowej pracy

Jest kilka sposobów na znalezienie nowej pracy. Podczas gdy pracujesz w swoim obecnym miejscu pracy, możesz również umieścić swoje CV na stronach internetowych z ofertami pracy i zlecić swojemu obecnemu pracodawcy wysłanie go do Ciebie. Bardziej efektywnym podejściem jest nawiązanie kontaktów jeden na jeden i wysłanie swojego CV do osób, które znasz. Powinieneś także samodzielnie przeprowadzić badania na temat firm, którymi jesteś zainteresowany. Powinieneś używać swojego osobistego e-maila do kontaktu z pracodawcami, a nie maszyn roboczych.

Profesjonalni rekruterzy

Profesjonalny rekruter to osoba, która jest zatrudniona przez organizację, aby pomóc im wypełnić wakaty. Osoby te pracują nad rolami, które wymagają specjalistycznych zestawów umiejętności lub trudnych do wypełnienia ról. Mogą one pomóc osobom poszukującym pracy znaleźć wyjątkowe stanowiska u najlepszych pracodawców. Rekruterzy tworzą połączenia na ukrytym rynku pracy, gdzie ponad 80 procent wszystkich miejsc pracy nie jest ogłaszanych. Działają jako drugi zestaw oczu i może pomóc sieci z innymi profesjonalistami w tej samej branży.

Profesjonalny rekruter będzie w stanie wskazać Ci w odpowiednim kierunku na podstawie doświadczenia i tła. Będą one również mieć dostęp do miejsc pracy, które nie są jeszcze umieszczone w Internecie. Im więcej możliwości pracy mają dostępne, tym bardziej prawdopodobne jest, że zostaniesz skontaktowany na rozmowę kwalifikacyjną. Rekruterzy są również świadomi umiejętności potrzebnych w konkretnych zawodach, więc będą w stanie pomóc ci zdobyć idealną pracę.

Jeśli potrzebujesz nowej pracy, możesz dotrzeć do rekruterów poprzez LinkedIn. Na LinkedIn znajduje się wielu rekruterów. Upewnij się, że wybierasz agencję, która specjalizuje się w Twojej dziedzinie. Rekruterzy ci pomogą ci w technikach przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych i tworzeniu CV. Znają środowisko i konkurencję w danej branży. Możesz również znaleźć rekruterów poprzez organizacje zawodowe i czasopisma. Posiadanie odpowiedniego profilu na LinkedIn pomoże Ci zostać zauważonym przez potencjalnych pracodawców.

Profesjonalny rekruter może pomóc Ci znaleźć nową pracę poprzez kontakt z docelowymi pracodawcami. Rekruterzy będą mieli silne relacje z docelowymi pracodawcami i pomogą Ci znaleźć nową pracę. Profesjonalny rekruter może zapewnić Ci kilka możliwości, których w przeciwnym razie nie otrzymałbyś. Ważne jest, aby zrobić swoje badania przed rozmową kwalifikacyjną. Przed rozmową sprawdź stronę internetową firmy, profil na LinkedIn i konto na Twitterze.

Headhunters

Jeśli jesteś nieszczęśliwy w swojej obecnej pozycji i szukasz świeżego startu, możesz chcieć skorzystać z usług headhuntera. Specjaliści ci specjalizują się w znajdowaniu nowej pracy i pracują jako przedstawiciele określonych firm, aby zapewnić, że znajdziesz odpowiednią pozycję. Łowca głów wybierze dla Ciebie odpowiednie oferty pracy i przeprowadzi za Ciebie proces aplikacji. Może również pomóc Ci w przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej. Headhunters mogą zawęzić pole opcji, korzystając z witryn sieciowych i rekomendacji innych członków.

Headhunters są aktywni w mediach społecznościowych, publikując artykuły i zwiększając swoje sieci. Można je znaleźć, przeglądając publikacje, i często publikują artykuły najlepszych headhunterów. Ponadto, Forbes i inne publikacje publikują rankingi najlepszych firm rekrutacyjnych, a Ty możesz przeglądać listy, aby znaleźć headhuntera, który odpowiada Twoim wymaganiom. Ponadto można śledzić je na LinkedIn, aby być na bieżąco z ich najnowszymi ofertami pracy.

Pracując z headhunterem, musisz być z nimi przejrzysty w kwestii swoich wymagań i celów. Nie powinieneś bać się prosić o aktualizacje, nawet jeśli praca jeszcze się nie zmaterializowała. W końcu wiadomości szybko się rozchodzą, a Ty musisz mieć pewność, że Twoje nazwisko zostanie wymienione we właściwym świetle. Trzeba jednak uważać, by nie być zbyt nachalnym i wymagającym, bo to może się źle skończyć. Dobry headhunter będzie reagował na Twoje wiadomości, a nie zdystansowany lub wymagający.

Rekrutator może dać Ci wskazówki, jak przygotować się do wywiadów i jak zaprezentować się w sposób, który przemawia do pracodawców. Oprócz tego mogą również pomóc Ci w przygotowaniu się do rozmów kwalifikacyjnych, polecając najlepsze sposoby przygotowania się do rozmowy. Rekruter pracuje dla pracodawcy, dlatego może udzielić Ci bezcennych wskazówek, które pozwolą Ci odnieść sukces. Ważne jest, aby zachować profesjonalizm i szczerość w kontaktach z rekruterem, ponieważ chcesz być traktowany profesjonalnie.

Networking

Jednym z najłatwiejszych sposobów na znalezienie nowej pracy jest networking. Ten rodzaj strategii polowania na pracę może być stosowany na wiele różnych sposobów. Osobiście możesz nawiązać kontakt z ludźmi, których być może nigdy byś nie spotkał. Pomocne mogą być również portale społecznościowe, takie jak LinkedIn, zwłaszcza jeśli masz kontakty w swojej okolicy. Chociaż technologia ułatwiła nawiązywanie kontaktów, nic nie zastąpi spotkania twarzą w twarz. Niezależnie od tego, czy nawiązujesz kontakty listowne, telefoniczne czy mailowe, pamiętaj o napisaniu listu motywacyjnego i dołączeniu go do CV.

Jeśli nigdy wcześniej nie nawiązywałeś kontaktów, tracisz ogromną szansę. Ponad 60% wszystkich nowych stanowisk jest wypełnianych poprzez networking. Dotarcie do osób, które znasz i którym ufasz, może pomóc Ci w nawiązaniu kontaktu z pracodawcami, którzy mogą poszukiwać nowych pracowników. Jeśli rozwinąłeś połączenie z kimś w firmie, jest bardziej prawdopodobne, że powie ci o ofertach pracy, zanim zostaną one opublikowane publicznie.

Gdy jesteś w sieci, pamiętaj o odwzajemnieniu. Dawaj tym, którzy są w potrzebie, aby zbudować silną relację. To jest ulica dwukierunkowa. Istotne jest, aby pielęgnować relacje i pomagać innym, pytając o ich życie i wysyłając artykuły o swojej nowej pracy. Robiąc to, zbudujesz silną sieć kontaktów i będziesz miał większe szanse na odwzajemnienie. Będziesz zaskoczony, jak bardzo twoja sieć jest skłonna ci pomóc.

Czy nawiązujesz kontakty osobiście czy online, powinieneś zawsze utrzymywać pozytywną obecność online. Networking online powinien być dodatkiem do networkingu twarzą w twarz. Wielu lokalnych pracodawców udziela się na forach i grupach internetowych. Dołącz do dwóch lub trzech grup internetowych dziennie, ale ogranicz swój czas do kilku minut na grupę. Te grupy mogą wydawać się nieistotne, ale mogą być bardzo korzystne w twoim polowaniu na pracę.

Wyszukiwanie pracy online

Są liczne strony internetowe do wyboru. Indeed jest popularnym wyborem dla osób poszukujących pracy, ale nie jest to najlepsze miejsce do znalezienia nowych możliwości. Jest to strona uniwersalna, więc może nie być odpowiednia dla Twoich szczególnych okoliczności. Najlepsze strony dla osób poszukujących pracy to te, które specjalizują się w określonych dziedzinach lub dostarczają uaktualnione wyniki. Glassdoor i Scouted są przykładami takich stron.

Istnieje kilka darmowych stron internetowych do poszukiwania pracy, które warto sprawdzić. Największą z nich jest ZipRecruiter, która rozpoczęła się jako usługa dla pracodawców, ale rozszerzyła się, aby stać się największą witryną wyszukiwania pracy online, z ponad 7 milionami zarejestrowanych użytkowników miesięcznie. Rejestracja jest całkowicie darmowa i pozwala na przeszukiwanie tysięcy ofert pracy. Ma przyjazny dla urządzeń mobilnych UI, a osoby poszukujące pracy mogą zamieszczać swoje CV dla pracodawców do przeglądu.

Indeed ma ponad 3 miliony ofert pracy online i ma proces aplikacji, który umożliwia pracodawcom bezpośredni kontakt z kandydatami. Strona posiada również aplikację mobilną i oddzielną aplikację dla pracowników zdalnych. Podczas gdy Indeed był kiedyś najlepszą opcją dla osób poszukujących pracy, został skażony reputacją jako darmowa agencja pośrednictwa pracy. W ostatnich miesiącach, Indeed zakazał korzystania z darmowych ofert pracy, ale nadal oferuje doskonałą platformę do zamieszczania CV, a także oferuje recenzje pracodawców, które rywalizują z Glassdoor.

LinkedIn jest kolejną popularną opcją do znalezienia nowej pracy. Podobnie jak Facebook, ta strona pozwala osobom poszukującym pracy łączyć się z ludźmi z różnych dziedzin i branż. Użytkownicy tej strony mogą również zamieszczać pytania lub odpowiadać na pytania, które mogą mieć w procesie ubiegania się o stanowisko. Strona oferuje również powiadomienia o ofertach pracy za pośrednictwem poczty elektronicznej. Funkcja ta pomaga znaleźć nowe możliwości zatrudnienia bez konieczności przeszukiwania niekończących się ogłoszeń. Witryna jest doskonałym wyborem dla niedawnych absolwentów college’u i nowicjuszy szukających stanowiska na poziomie podstawowym.

Lokalna gazeta

Dział zatrudnienia w lokalnej gazecie jest doskonałym zasobem do znalezienia nowej pracy. Ponieważ większość możliwości jest regionalna, nie musisz tracić czasu na przeglądanie krajowych ofert pracy. Może być również łatwiej znaleźć oferty pracy w gazecie niż w Internecie. To pomoże Ci uniknąć ubiegania się o pracę w złej firmie. Oprócz przeglądania gazety, będziesz miał również większe szanse na znalezienie okazji, która jest dla Ciebie odpowiednia.

Możesz również przeglądać wersje online lokalnych gazet, aby znaleźć nową pracę. Niektóre gazety publikują oddzielne ogłoszenia dla swoich wydań drukowanych i internetowych. Często wydania online mają dodatkowe lokalne oferty pracy, które nie są dostępne w wersji drukowanej. Ważne jest, aby przyjrzeć się wszystkim opcjom, zanim zdecydujesz się na jedno źródło. Możesz również przeskanować wydanie online swojej lokalnej gazety, aby zobaczyć, czy nie ma żadnych przegapionych ogłoszeń.